022

Trochę ciekawostek – na weekend (czego to ludzie nie wymyślą ...


Wstecz / Spis tre¶ci / Dalej
SESJA 20: PRAWA PÓ£KULA MO¯E OCALIÆ Cl ¯YCIE

1. Zamknij oczy. Zwróæ je w górê pod k±tem ok. 20 stopni w kierunku linii
brwi.


2. Etapy 2a, 3a, 3b i 3c nie s± obowi±zkowe. Powoli zacznij liczyæ w
my¶li od 50 do 1. Powtarzaj jedn± liczbê co sekundê.


a. Rozpoczynaj±c od skóry pokrywaj±cej czaszkê, a koñcz±c na palcach
twoich stóp, skoncentruj ¶wiadomo¶æ na poszczególnych czê¶ciach dala, kolejno
je rozlu¼niaj±c.


3. Gdy doliczysz do 1, stwórz i zatrzymaj w wyobra¼ni obraz siebie jako
osoby pe³nej energii, m³odej, zdrowej i atrakcyjnej.


a. Zadaj sobie w wyobra¼ni pytanie: “Dlaczego mam t± dolegliwo¶æ fizyczn±?"
Nastêpnie pozwól, aby my¶li dowolnie wêdrowa³y.


b. Gdy zaczniesz my¶leæ intensywnie na temat jakiej¶ konkretnej osoby,
wyobra¼ sobie t± osobê.


c. Wyobra¼ sobie, ¿e wzajemnie sobie przebaczacie. Wyobra¼ sobie, ¿e
¶ciskacie siê lub podajecie sobie rêce, kiwacie g³owami na znak wzajemnej
zgody. Miej dobre samopoczucie po tym wyobra¿eniu.


4. Powtórz w my¶li: “Moje cia³o i umys³ s± zawsze w doskona³ym zdrowiu".


5. Potem powiedz w my¶li: “Teraz policzê od 1 do 5. Gdy doliczê do 5,
otworzê oczy, poczujê siê doskonale, w doskona³ym zdrowiu, lepiej ni¿ poprzednio".


6. Rozpocznij liczenie. Gdy doliczysz do 3, powtórz w my¶li: “Gdy doliczê
do 5, otworzê oczy, poczujê siê doskonale, w doskona³ym zdrowiu, lepiej ni¿
poprzednio".


7. Na 5 otwórz oczy i jeszcze raz powtórz w my¶li:, Jestem ca³kowicie
przebudzony, czujê siê doskonale, w doskona³ym zdrowiu, lepiej ni¿ poprzednio".



PSYCHOSOMATYCZNE A ORGANICZNE PRZYCZYNY CHORÓB

Jak uprzednio stwierdzi³em, my¶lenie negatywne os³abia uk³ad immunologiczny. Lêk, niepokój, wrogo¶æ, fobia s± równie szkodliwe dla zdrowia jak odr±, cholera, gru¼lica i malaria.


Obawy, zmartwienia i inne formy my¶lenia negatywnego zwi±zane s± z dotycz±c± konfliktowych sytuacji ¿yciowych aktywno¶ci± mózgu na czêstotliwo¶ci fal beta – oko³o 20 cykli na sekundê. Os³abiaj±c uk³ad immunologiczny, aktywno¶æ ta prowadzi w efekcie do zaburzeñ funkcjonowania organów o podstawowym dla ¿ycia znaczeniu. W ten sposób zak³ócenia stanu zdrowia na pocz±tku psychosomatyczne, (pozbawione uchwytnych podstaw fizycznych) nabieraj± czêsto charakteru zaburzeñ organicznych o wyra¼nym, fizycznym pod³o¿u.


Brad Koblentz cierpia³ na fobiê, która mog³a staæ siê ¼ród³em powa¿nych zaburzeñ fizycznych. Spróbowa³ jednak zastosowaæ poziom alfa do rozwi±zania swego problemu i odniós³ sukces. Oto jego relacja:


“Jestem absolwentem kursów metody Silvy prowadzonych przez Ju-dith L. Powell. G³ówn± przyczyn±, dla której zapisa³em siê na fen kurs, by³a drêcz±ca mnie podówczas agorafobia. Aorafobia jest to lek przed otwart± przestrzeni±. ¯y³em w ci±g³ym strachu przed atakiem paniki


– przy¶pieszony oddech, zawroty g³owy, omdlenie; pe³ny roztrój. Niektórzy ludzie skazani s± na przebywanie tylko w jednym miejscu, w którym czuj± siê bezpieczni. Mo¿e to byæ ich dom, ogródek, miejscowo¶æ jakikolwiek obszar, na którym czuj± siê u siebie, do którego mog±, w razie potrzeby szybko powróciæ.


Ja nie mog³em przez ponad 12 lat opu¶ciæ swego rodzinnego miasta – Brandom. poniewa¿ ka¿da taka próba koñczy³a siê atakiem lêku. Nigdy nie mog³em samotnie podró¿owaæ samochodem, zawsze musia³ mi kto¶ towarzyszyæ, a w samochodzie musia³em mieæ kilka przedmiotów z mego mieszkania, by zapewniæ sobie minimum komfortu psychicznego. ¯y³em w strachu przed lêkiem!


Wielu psychologów i terapeutów behawioralnych powiada ze, jedyna metod± pokonania lêku jest stawienie mu czo³a. Jednak¿e najtrudniejsz± rzecz± w pokonywaniu agorafobii jest podjêcie tego pierwszego kroku.


Dziêki zastosowaniu technik metody Silvy mog³em pozostawiæ te lêki za sob±.


Kiedy szykujê siê do d³u¿szej podró¿y, wyobra¿am sobie ca³± jej sceneriê -jak w lustrze – i widzê siebie samego bezpiecznego i rozlu¼nionego. Programujê siê na wspania³±, relaksuj±c± wycieczkê.


Je¿eli w stanie alfa nachodz± mnie jakiekolwiek my¶li negatywne, lub s±czyæ siê we mnie zaczyna obawa przed atakiem lêku, mówiê sobie. “skre¶lam, skre¶lam" i powracam do wyobra¿eñ relaksuj±cego miejsca.


A kiedy zaczynam mieæ my¶li negatywne ju¿ w czasie podró¿y lub zaczynam rozwa¿ania typu “a co bêdzie je¿eli...", mówiê sobie g³o¶no, “skre¶lam, skre¶lam" i stosujê “technikê trzech palców", aby znale¼æ siê w miejscu, gdzie czujê siê bezpiecznie. Technika ta za ka¿dym razem skutecznie pomaga³a mi i pomaga w uspokojeniu siê i zrelaksowaniu".


U Brada Koblentza mog³y wyst±piæ rozmaite zaburzenia psychosomatyczne, prowadz±ce do powa¿nych objawów fizycznych. Chroniczny lêk móg³, na przyk³ad, wp³ywaæ na wydzielanie soków ¿o³±dkowych i staæ siê przyczyn± owrzodzenia przewodu pokarmowego. Kiedy jednak przyst±pi³ do analizowania swoich problemów w stanie alfa, obie pó³kule mózgu wspólnie znalaz³y rozwi±zanie.


Dlaczego nie ucz± nas tego w szkole? Przecie¿ jest to tak istotne dla ludzkiego zdrowia, tak proste, szybkie i skuteczne.


Dla chorego, psychosomatyczne problemy zdrowotne nie s± czym¶ urojonym. S± jak najbardziej prawdziwe. W wyobra¿eniach mog± mieæ swój pocz±tek, lecz wyobra¼nia jest twórcza i dlatego w³a¶nie staj± siê rzeczywiste. Lekarz czêsto nie mo¿e wykryæ tych problemów, podchodz±c do nich w sposób zewnêtrzny, obiektywny. Ich wewnêtrzny, subiektywny pocz±tek mo¿e sprawiaæ, ¿e nie s± jeszcze dostêpne ogl±dowi zewnêtrznemu. Najlepszym zatem terapeut± dla osoby we wstêpnej fazie psychosomatycznych zaburzeñ zdrowotnych jest ona sama.


RATUJ¡CA ¯YCIE PRAWA PÓ£KULA

Moim zdaniem, badania i do¶wiadczenie kliniczne w coraz wiêkszym stopniu wskazuj±, ¿e wszystkie choroby s± w istocie swojej psychosomatyczne i zmiany zachodz±ce w twoim umy¶le mog± wp³ywaæ na zdrowie – pozytywnie lub negatywnie. Lecz, czy z³amana noga jest rzeczywi¶cie psychosomatyczna? Czy psychosomatyczne jest pêkniêcie czaszki? W moim przekonaniu – tak.


Pewnego dnia stanie siê to byæ mo¿e, bardziej dla nas jasne, na razie jednak istniej± liczne psychologiczne, fizjologiczne i filozoficzne wskazówki, które co najmniej wydaj± siê prowadziæ do wniosku, ¿e nie istnieje nic takiego jak przypadek. Pijany kierowca naje¿d¿a na rodzinê udaj±c± siê do ko¶cio³a. Piêæ osób zabitych. Pijakowi nic siê nie sta³o. Czy to nie jest czysty przypadek, w dodatku tragiczny?


Cele i ¶rodki Wy¿szej Inteligencji rz±dz±cej Wszech¶wiatem s± dla nas niepoznawalne. Mo¿emy wszak¿e wiedzieæ wiêcej ni¿ wiemy dzisiaj. Mamy narzêdzie nawi±zywania ³±czno¶ci z Wy¿sz± Inteligencj±. Jest nim prawa pó³kula mózgowa. Aktywizuj±c j± uruchamiamy nasze zdolno¶ci intuicyjne, nasze przeczucia.


Dlaczego pewna pani zdecydowa³a siê na pó¼niejszy odlot i dowiedzia³a siê pó¼niej, ¿e samolot którym pierwotnie zamierza³a podró¿owaæ, uleg³ katastrofie?


Dlaczego kto¶ podj±³ decyzjê, aby akurat tego dnia wybraæ d³u¿szy dojazd do domu i dowiedzia³ siê pó¼niej, ¿e most na jego zwyczajowej i krótszej trasie w³a¶nie zosta³ podmyty?


Przeczucie. Intuicja. Sygna³ z prawej pó³kuli. Aktywno¶æ prawej pó³kuli zwiêksza siê w stanie alfa.


W swoim porannym æwiczeniu wyliczania ju¿ pobudzasz intuicyjnie ¶rodki ratowania ¿ycia. Kiedy ukoñczysz æwiczenia zawarte w tej ksi±¿ce, proste liczenie od 5 do 1 z oczami zamkniêtymi i lekko uniesionymi ku górze wprowadzi ciê w stan alfa równie szybko i skutecznie jak obecnie Uczenie wstecz od 100 czy 50 do 1. Je¿eli skorzysta³e¶ z opisanych wcze¶niej procedur programowania wstêpnego bêdziesz móg³ wyzwalaæ w sobie zdolno¶æ podejmowania trafniejszych decyzji intuicyjnych przez proste zetkniêcie trzech palców lub rozproszenie wzroku.


Pamiêtaj, ¿e stan alfa mo¿e ocaliæ ci ¿ycie pozwalaj±c umkn±æ zagro¿eñ.


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • strefamiszcza.htw.pl
  • Copyright (c) 2009 TrochÄ™ ciekawostek – na weekend (czego to ludzie nie wymyÅ›lÄ… ... | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.